Navzdory radostem, které jsme s našimi klienty zažívali první měsíce roku jsme nebyli slepí ani k nově nastalým událostem ve světě. Na ubytovně, kde je naše přechodné sídlo jsme přivítali tři uprchlické rodiny s dětmi, kterým jsme poskytli potravinovou pomoc, což je naše pravidelná aktivita v rámci OK poradny a jejich dětem jsme představili možnosti NPK Husita. S dětmi jsme se domlouvali prostřednictvím moderních aplikací, ale jsme rádi, že v našich řadách jsou i pracovníci, kteří ještě ze školních lavic pamatují ruštinu a učení se ukrajinského jazyka pro ně bylo výzvou, kterou rádi přijali.

Jsme také moc rádi, za pracovníky, kteří v rámci terénních služeb věnovali svůj čas ve prospěch dobrovolnictví v kongresovém centru. Dětem zpříjemňovali den hračkami, bublifuky, ale především milým a laskavým úsměvem, který boří všechny jazykové bariéry. Do práce se zapojily skrz iniciativu www.vrattedetemusmev.

Moc si přejeme pro sebe i celý svět, aby vznikalo dost takových ostrůvků laskavosti a míru v této rozbouřené době a chceme vás povzbudit - věřte, že žádný čin není příliš malý.