Prázdniny s Husitou byly letos pestré, plné nezapomenutelných zážitků, dlouhých letních večerů, hudby, smíchu a drobných radostí. Nedokážeme ani slovy vyjádřit vděčnost, kterou zažíváme, když se ohlédneme zpět na uplynulé tři měsíce, po dlouhém covidovém období plném restrikcí a izolace se i k nám do klubu vrátil život a setkávání. Budeme rádi, když se s námi vzdáte na krátkou exkurzi našimi letními zážitky, na chvíli slastně přivřete oči a necháte se zahřát teplým letním vánkem vzpomínek, a kdo ví, třeba k nim přidáte i pár svých.

 

Léto jsme odstartovali příměstským táborem, který měl hned dva běhy a byl napěchovaný zábavným a zároveň edukačním programem. První den jsme navštívili Planetárium a užili si kousek přírody v přilehlém parku Stromovka. Druhý den jsme vyrazili do nedalekého biotopu v Radotíně za vodními hrátkami a do minizoo v Chuchli. Třetí den jsme si zdravě zasoutěžili v bowlingu a malá vítězství i prohry společně oslavili grilovačkou. Čtvrtý den nás kolegové ze Školy improvizace zasvětili do svého mistrovského umění a hravou formou nás naučili, že “chyba je kámoš” a poslední den se nesl ve znamení golfového turnaje a závěrečné bojovky. Nikdo z nás se neradoval, že končíme a všichni se těšili na další setkání.

 

Hned další na programu byla tradiční akce School Break. Komunitní akce pro děti i rodiče, která předěluje prázdniny v půli a je plná hudby a tance. Letos nás svým zvučným hlasem potěšila Monika Fečová, zažili jsme také kytarové vystoupení a nechyběly ani naše sličné tanečnice v barevných tradičních romských krojích. V závěru jsme tradičně během bohoslužby vzpomenuli na oběti romského holokaustu.

 

Toto léto jsme naše klienty neochudili ani o výjezdový tábor v obci Studce. V přírodě byly děti odkázány takřka jen na sebe a úkolu se zhostili báječně, samy si vařily a staraly se o chod chalupy. V Loučni jsme navštívili rozlehlé labyrinty a v lese hráli táborové hry. Na malou chvíli se z nás staly dva týmy Mao a Azua a společně jsme během her překonávali strach a plnili rozličné úkoly. Volný čas jsme trávili koupáním, povídáním a navazováním nových přátelství, která doufáme přežijí prázdninové dny. V závěru léta jsme uspořádali již tradiční akci Běh pro Husitu, ve které si všichni účastníci vysoutěžili krásné odměny, které využijí v nadcházejícím školním roce.

 

Ještě v září jsme zavzpomínali na léto a vydali se společně na krátký víkendový výjezd do Zbraslavic. Užívali jsme si nejen koupání v nedalekém rybníce, ale také celodenní výlet na Roháčovu šibenici a sportovní odpoledne, díky kterému jsme vyzkoušeli různé sporty jako ping pong, přehazovanou nebo fotbal.

 

Už teď se těšíme na další léto a doufáme, že pro vás náš malý výlet napříč letními zážitky byl aspoň podobně příjemný, jako po nás.